Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie zalety i wady mają lamele ścienne

autor ZSO
41 views

Wnętrzarskie trendy mocno się zmieniają z biegiem czasu. To, co akurat jest modne w zakresie wykończenia wnętrz przede wszystkim zależy od tego, jakie materiały są dostępne. Równie istotne są nowinki technologiczne oraz nowe materiały. Takie nowości ukazują się co pewien czas, lecz dostępna obecnie pula materiałów pozwoli tworzyć bardzo dużą liczbę bardzo ciekawych projektów. Pośród nich każdy klient znajdzie to, co się spodoba. A możliwości w zakresie projektowania ogranicza jedynie wyobraźnia projektanta. No i oczywiście końcowy budżet klienta.

Jednym z popularnych pomysłów są lamele. To układ listewek układanych w niewielkiej odległości od siebie pod kątem prostym do powierzchni do której są przyczepione. Ułożenie w takiej formie daje kilka wymiernych korzyści. Po pierwsze, zmienia się optyka pomieszczenia. W zależności od kierunku w jakim są ułożone uzyskuje się efekt podwyższenia lub wydłużenia. Po drugie lamele ścienne dają wrażenie głębi przestrzennej. I po trzecie elementy te świetnie rozpraszają dźwiękowe fale, zapewniając miłą akustykę w pomieszczeniu i jednocześnie wygłuszając je odrobinę.

Tyle zalet posiadają te cienkie listewki. Jeżeli się doda, że to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, to przepis na sukces gotowy. Nikogo nie dziwi zatem, że lamele cieszą się wielką popularnością zarówno pośród projektantów jak i klientów. W zależności od zastosowanych materiałów i wielkości modułu, będą pasować jako wykończenie dowolnego pomieszczenia. Dopełniać nimi można eleganckie wnętrza, lecz równie dobrze będą się odnajdywać w prostym skandynawskim stylu albo surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz