Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kiedy powinno się stosować śruby ocynkowane

autor ZSO
101 views

Wielu wykonawców nie przykłada zbytnie uwagi do wybieranych śrub podczas stawiania najróżniejszych konstrukcji. Przeważnie wybiera się najzwyklejsze lub też takie, jakie akurat znajdą się pod ręką, bez analizowania tego, co będzie po kilkunastu latach. A normalna stal, zwłaszcza jeżeli będzie bez zabezpieczenia, w szybkim tempie zaczyna korodować. To może się wiązać z tym, że takie złączenia po jakimś czasie staną się dużo słabsze, lub w skrajnym przypadku mogą wręcz popękać, zagrażając stabilności danego urządzenia albo obiektu.

Dlatego też w przypadku zwykłych śrub konieczne będzie zapewnienie im odpowiedniego zabezpieczenia. Można to zrobić skutecznie poprzez nałożenie warstwy farby lub lakieru, co zabezpieczy skutecznie powierzchnię przed wilgocią czy różnymi chemicznymi substancjami. Kolejną możliwością, coraz chętniej wybieraną przez inwestorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Takie śruby są co prawda trochę droższe przy kupowaniu, ale jeśli do normalnych doliczy się konserwację i malowanie, to często ogólne koszty wychodzą bardzo podobnie.

A ogromną zaletą ocynkowanych śrub jest to, że wykazują one dużą odporność na zjawisko korozji. Jeśli nie doszło do uszkodzenia zewnętrznej powłoki cynku, to bez problemów mogą służyć nawet przez kilka dekad. Śruby tego typu są obecnie dostępne w wielu sklepach. Bardzo łatwo można je wyszukać na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki hasło śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta i zapoznając się z wynikami. Przeważnie w sklepach takich można też liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie w wybraniu najlepszych rozwiązań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz