Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Skuteczna naprawa płyty głównej laptopa – czy jest wykonalna

autor ZSO
38 views

Sporo osób zapewne doświadczyło sytuacji, gdy ich laptop z jakiś powodów nagle przestał działać. Powodów takiego stanu jest wiele, a jeden z częstszych to uszkodzenie płyty głównej. Jeżeli ktoś widział, jak taka płyta wygląda, to uzna być może jej naprawa jest niemożliwa i będzie trzeba znaleźć używaną lub kupować sprawny sprzęt. Faktycznie tego typu płyty są wykonywane w bardzo nowoczesnych technologiach, przeważnie przy użyciu robotów. Ścieżki połączeniowe na nich są tak cienkie, że do ich zobaczenia będzie potrzebna lupa, z tego też powodu tradycyjną lutownicą niewiele się przy tym wskóra.

Dodatkową trudnością będzie to, że praktycznie wszystkie układy scalone lutowane są bezpośrednio do laminatu ze ścieżkami. Dla producentów jest to znaczna oszczędność kosztów, jednak przy potrzebie naprawy utrudnia dość mocno sytuację. Jak pokazuje jednak praktyka, dużo firm radzi sobie bardzo dobrze z różnymi sytuacjami, choć wymaga to od nich sporych kompetencji i posiadania specjalistycznego sprzętu. Jak wspomniano już, typowe lutownice z uwagi na swoją małą precyzję na niewiele się tu przydadzą, będą potrzebne dużo bardziej zaawansowane przyrządy. Możliwych awarii takich płyt jest wiele. Niejednokrotnie psują się układy graficzne, i tu należy zastanowić się dobrze nad opłacalnością. Sam koszt układu to nierzadko kilkaset złotych, a do tego trzeba przecież jeszcze dołożyć robociznę.

Może się wtedy okazać, że w podobnych pieniądzach kupić można używanego, sprawnego laptopa, a dokładając niewiele sprzęt o dużo lepszych parametrach. Lecz dużo usterek można będzie naprawić za kilkaset złotych, w większości przypadków ta kwota ustalana będzie indywidualnie. Przede wszystkim zależeć ona będzie od diagnozy, a tę zrobić można dopiero po rozłożeniu urządzenia, w oparciu na przykład o sprawdzanie napięć w typowych punktach. Dlatego też przy takiej pracy bardzo się przydają schematy płyt, a te znaleźć można w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło boardview acer.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz