Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego warsztaty z robotyki mogą się przydać dla dzieci

autor ZSO
15 views

Z najróżniejszymi robotami każdy chyba z nas kiedyś miał okazję się spotkać. Jeżeli nawet nie bezpośrednio, to już na pewno w popularnych produkcjach filmowych, w jakich niejednokrotnie to właśnie maszyny grały główne role. Świat takich robotów jest niezwykły i fascynujący, a co najbardziej interesujące, dostępny obecnie dla każdego, kto będzie na to miał chęci. Z robotami, oczywiście na swoim poziomie, mogą się już zapoznawać nawet kilkuletnie maluchy w przedszkolu. Już dla nich są bowiem dedykowane zestawy, przy pomocy jakich dzieci mogą poznać, jak się zachowuje normalny robot i jak nim należy sterować.

Dla starszych dzieci możliwości jest znacznie więcej. Niejednokrotnie organizowane są bowiem rozmaite warsztaty naukowe, albo w wersji jednorazowej, albo w formie dłuższego cyklu. Już nawet te krótkie umożliwiają zapoznanie się z najważniejszymi regułami kierującymi funkcjonowaniem tego typu urządzeń, wśród których przecież będzie i informatyka, i mechanika. Zajęcia ze zwiększoną ilością spotkań już bardziej szczegółowo dotykają tego zagadnienia, lecz również dają znacznie większą wiedzę. Łącznie z tym, że na pewnym etapie uczestnicy zaczną pisać swoje własne programy, w zaawansowany sposób sterujące funkcjonowaniem robota i rzeczami, jakie on wykonuje. Świetnie przy takiej zabawie sprawdzają się komplety klocków Lego, przeznaczone do takich właśnie celów.

Poza klockami, z jakich składa się całą konstrukcję, takie klocki są również wyposażone w czujniki, silniki czy sterujące układy. Przez to każdy może w dowolny sposób stworzyć swojego niezwykłego robota, a potem mu wydawać różne polecenia. Możliwości tej zabawki są naprawdę duże, dlatego też sprawdza się ona świetnie w szerokim przedziale wiekowym. Współczesna robotyka cały czas się rozwija, i cały czas też pojawiają się w niej nowe możliwości. Z tego też powodu warto zainteresować swoje maluchy warsztatami tego typu, jeżeli ktoś je organizuje. Być może je to zainteresuje w takim stopniu, że chcieć będą spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz