Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak można bezpiecznie użytkować butle z gazami technicznymi

autor ZSO
37 views

Sporo osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że na co dzień ma kontakt z butlami na gazy techniczne. Chociażby ma to miejsce w przypadku zwykłych kuchenek pracujących na popularny propan-butan, ale też przy różnego rodzaju pracach spawalniczych. W każdym takim przypadku gazy są przechowywane w odpowiednich butlach, które z jednej strony posiadają zawory pozwalające na wypuszczanie gazu. Zależnie od rodzaju gazu zawartość butli może być lotna lub płynna, i wtedy stosuje się też inne rozwiązania technologiczne. Z tego też powodu niezwykle istotne jest, żeby do każdego z rodzajów gazu używać odpowiedni rodzaj butli, pomyłki w tym zakresie mogą być bowiem dużym zagrożeniem. Tak samo zresztą jak obchodzenie się w niewłaściwy sposób z tymi przedmiotami, które wymagają zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

W pierwszej kolejności Butle na gazy techniczne muszą się znajdować w odpowiednim stanie technicznym. Dotyczy to zarówno samego korpusu, jak również elementów dodatkowego wyposażenia, na przykład takich jak zawory. Z tego też powodu obowiązujące przepisy są restrykcyjne pod tym względem, i wymagają, aby każda butla do soda posiadała homologację. Homologację taką można uzyskać po przeprowadzeniu badań przez uprawnionego inspektora. Podczas oględzin musi on sprawdzić, czy butla nie jest odkształcona czy skorodowana, co mogłoby zagrozić jej dalszemu użytkowaniu. Obowiązkowa jest też do przeprowadzenia ciśnieniowa próba, i dopiero po jej przejściu można wystawić świadectwo homologacji.

Będzie ona obowiązywać na ustalony okres czasu, po czym trzeba będzie powtórzyć badanie. Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, to bardzo ważny jest też sposób używania butli. Przechowywać je należy z daleka od rozmaitych źródeł ciepła, dlatego bardzo dobrym miejscem będzie jakieś zadaszone pomieszczenie z dobrym wentylowaniem. Butle powinny być skierowane zaworami ku górze, ponieważ to również ma wpływ na to jak się zachowuje gaz. Systematycznie też należy sprawdzać, czy nie zaczynają się pojawiać jakieś nieszczelności.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz