Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wybranie żywej choinki na święta – o jakich rzeczach należy pamiętać

autor ZSO
29 views

Padający z nieba śnieg, przepiękne zapachy unoszące się z kuchni czy prezenty pod udekorowaną choinką – to właśnie z tym kojarzą się przeważnie święta Bożego Narodzenia. To właśnie wspomniana choinka jest jednym z najważniejszych symboli tego czasu, a na ubieranie jej większość dzieci wręcz się nie może doczekać. Dlatego też w większości naszych domów zostaje postawione większe lub mniejsze drzewko, z ogromną ilością barwnych światełek i bombek. Obecnie największym zainteresowaniem się cieszą dwa typu choinek, czyli naturalne i sztuczne. W przypadku naturalnych sporo osób się decyduje nie na cięte drzewko, ale posadzone w doniczce. Przeważnie tego typu choinki nie będą zbyt duże i rozłożyste, ze względu na to że w takiej donicy muszą się zmieścić ich korzenie, lecz za to na wiosnę spróbować je można posadzić w ogrodzie. Wiele osób wybiera sztuczne choinki z uwagi na wygodę. Nie ma potrzeby kupowania ich co rok, gdyż w przypadku odpowiedniego traktowania bez problemów starczą co najmniej na kilka świąt. Dla wielu osób niezwykle istotne jest też to, że nie będzie też pamiętania o dolewaniu wody czy odkurzaniu igieł, a po zakończeniu świąt wystarczy je tylko spakować do pudełka. Jednak nie zapewnią one wspaniałego zapachu żywicy, a oprócz tego z uwagi na materiał nie są obojętne dla środowiska. Choinki żywe pod tym ostatnim względem są dużo lepsze, ponieważ ich uprawa jest w pełni ekologiczna, a oprócz tego przez kilka lat stanowią dom dla wielu małych zwierząt i owadów.

Tego typu uprawy choinek są z reguły prowadzone w takich miejscach, w których ciężko by było coś innego posadzić, dlatego są świetnym sposobem na zagospodarowanie nieużytków. Ale podczas zakupu bardzo ważne jest, żeby zobaczyć czy rzeczywiście dane drzewko pochodzić będzie z legalnego źródła. Czasem się bowiem zdarzają nieuczciwi handlarze, jacy wycinają jodły czy świerki w lasach, a następnie je sprzedają. Z tego też powodu jeżeli sprzedający nie bardzo chce pokazać dokumenty związane z pochodzeniem, to zrezygnować należy z kupna i jednak poszukać swojej choinki w jakimś innym miejscu. Z pewnością ważny przy wyborze będzie gatunek, a tutaj do dyspozycji kilka ich będzie. Najbardziej popularne, ale także i najtańsze są pospolite świerki. Bardzo ładnie one pachną przez cały czas kiedy są trzymane w domu, ale mają stosunkowo rzadkie gałązki, a poza tym bardzo szybko zaczynają im wypadać igły. Wady tej nie mają trochę droższe świerki kłujące, jakie powoli zdobywają popularność. Bardzo ładnie się prezentują jodły kaukaskie, gatunek ten został jakiś czas temu sprowadzony do naszego kraju. Choinki jodłowe są rozłożyste i gęste, a ich dużym plusem jest to, że praktycznie nie gubią one igieł. Oglądając drzewka poza wielkością i kształtem należy też zwrócić uwagę na to, jaki mają stan. Niekiedy bowiem leżą one przez kilka tygodni na placu, co niekoniecznie dobrze będzie wpływać na ich stan, powodując przykładowo usychanie igieł. Z tego też powodu ważne jest miejsce, w którym się je kupuje, a takie znaleźć na przykład można za pomocą wyszukiwarki, po podaniu w niej hasła świerk żywy hurt Warszawa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz