Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak optymalnie dobrać system monitoringu do swojego mieszkania

autor ZSO
69 views

W naszym kraju co rok dochodzi do wielu tysięcy kradzieży. W praktyce żaden dom czy mieszkanie nie są bezpieczne, bo złodzieje często działają bez żadnego schematu. Zaś ci bardziej zorganizowani obserwują wcześniej mieszkańców, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i zaczynają działać w odpowiednim momencie.

Dlatego też jeżeli ktoś ma w swoim domu jakieś bardziej kosztowne rzeczy lub po prostu obawia się włamania, to pomyśleć może o odpowiednim zabezpieczeniu swojego dobytku. Już przy wejściu na podwórko może się pojawić zaawansowane urządzenie, którym jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie dokładnie widzieć, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo praktyczną i wygodną możliwością. Właściciele domów coraz częściej montują takie zestawy zamiast klasycznych domofonów, a najnowsze wersje sterowane nawet być mogą przy pomocy smartfonów.

Kolejnym ważnym elementem zabezpieczeń powinien być monitoring. Każda kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz, która wchodzić będzie w taki zestaw dysponować musi odpowiednimi parametrami. Po pierwsze chodzi tu o jakość rejestrowanego obrazu. Powinien on mieć na tyle dużą ostrość, żeby w razie konieczności dało się rozpoznać twarze włamywaczy. Minimalna robocza rozdzielność takich kamer to HD, ale jeszcze lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało z dużo większą ilością danych do nagrywania, z tego też powodu należy też zadbać o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków, aby mogły się na nim zmieścić wszystkie filmy z ustalonego okresu czasu.

Kamery muszą też dobrze rejestrować obraz po ciemku, dlatego dobrym rozwiązaniem są wersje posiadające podczerwone diody. Takie światło nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacząco polepsza ostrość obrazu. Przy urządzeniach funkcjonujących na zewnątrz ważne jest, żeby ich obudowy były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie te elementy w jednym miejscu, to w takim zamówieniu znaleźć się też może gniazdo z uziemieniem Simon.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz