Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzenie do cięcia styropianu – jakie funkcjonalności mają znaczenie

autor ZSO
81 views

Podczas pracy ze styropianem często zachodzi konieczność jego odpowiedniego docięcia. W pojedynczych przypadkach zrobić to można przy pomocy noża czy piłki, lecz używanie tego typu narzędzi cały czas na pewno zbyt wygodne nie będzie. Z tego też powodu w firmach które się zajmują realizacją takich prac koniecznie powinna się pojawić jakaś sprawdzona maszyna do cięcia styropianu.

Takie maszyny występują w wielu wersjach i odmianach, z tego też powodu podczas wyboru należy mieć na uwadze parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim bardzo ważna jest robocza szerokość. Jeśli chce się w pełni korzystać z możliwości tego urządzenia, to powinno ono umożliwić docinanie typowego arkusza styropiany po przekątnej, wynoszącej około 112 centymetrów. Sprawdzić również należy, ile wynosi największa grubość ciętego materiału. Jeżeli będzie to mniej niż 26 cm, to raczej należy rozejrzeć się za innym modelem. Kolejna ważna sprawa to moc urządzenia.

Gilotyna do cięcia styropianu funkcjonuje w niezwykle prosty sposób, bo ma ona cienki drut oporowy, który zostaje rozgrzewany przez przepływający prąd. Im zasilacz będzie większy, tym ten drut rozgrzany zostanie do większej temperatury, a to przełoży się bezpośrednio na wydajność pracy. Z pożytecznych funkcjonalności na pewno będzie pomocna możliwość docinania nietypowych kształtów. W tym celu drut oporowy znajdzie się pionowo, co umożliwi skuteczne docinanie. To przydaje się zarówno podczas prac ociepleniowych, jak też podczas wykończania wnętrz, gdy należy dokładnie dopasować do siebie niewielkie elementy ze styropianu.

W związku z tym że cięcie styroduru może być wykonywane w różnorodnych warunkach, to bardzo ważna będzie trwałość i wytrzymałość samego urządzenia. Musi ono wytrzymać trudną, codzienną pracę, a także być niezawodne w każdej sytuacji. Jeżeli wraz z tym będzie szła nieskomplikowana obsługa, nie potrzebująca wcześniejszych długich szkoleń, to taki sprzęt będzie niezastąpiony. I na pewno oszczędzi on wiele niepotrzebnej pracy, jaka byłaby do wykonania w czasie ręcznego cięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz