Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak stosować preparaty do regeneracji silników i skrzyń biegów

autor ZSO
52 views

Mechaniczne urządzenia które w sobie mają ruchome elementy w jakiś sposób się zużywają w czasie pracy. Będzie to dotyczyło zarówno spalinowych silników, jak też przekładni, mostów, skrzyń biegów i pozostałych sprzętów. Takie zużywanie jest spowodowane głównie tarciem, występującym pomiędzy poruszającymi się względem siebie elementami. Oczywiście chcąc to zjawisko ograniczyć stosuje się rozmaite oleje i smary, ale i tak długoterminowo mogą one nie pomóc. Z tego też powodu na rynku pojawiły się różnego rodzaju środki do regeneracji, które mogą proces zużycia mocno spowolnić.

Takie preparaty tworzą na powierzchni pracujących elementów cienką, lecz wytrzymałą warstwę, jaka naprawdę może się przydać. Po pierwsze znacznie zmniejsza ona tarcie, i przez to też potrzebne do pokonania opory. A to będzie oznaczało, że aby taki mechanizm napędzić będzie potrzebna znacznie mniejsza ilość energii, a przez to i mniejsze koszty. Realnie takie oszczędności sięgać mogą nawet do kilkunastu procent, czyli wcale tak mało to nie jest, dlatego warto chociażby ten aspekt mieć na uwadze.

Następna ważna rzecz to trwałość. Powłoka ceramiczna, która się tworzy w czasie używania preparatów do regeneracji, jest bardzo cienka lecz twarda. Dzięki temu zapewnia z jednej strony dużo lepszy poślizg, a dodatkowo zmniejsza zużywanie się części. Będzie to dotyczyć zarówno urządzeń nowych, jak też po dłuższym czasie użytkowania, w ich przypadku także takie preparaty można stosować. A takimi urządzeniami na przykład mogą być samochodowe silniki, instalowane i w pojazdach osobowych, i w dużych ciągnikach czy ciężarówkach. Skrzynie biegów, przekładnie czy mosty to kolejne możliwe zastosowanie, dzięki czemu zmniejszą się głośność i wibracje, a znacznie zwiększy wytrzymałość mechanizmu.

Osoby które szukają nieco więcej informacji na ten temat mogą skorzystać przykładowo z internetu, wystarczy że w oknie wyszukiwarki wpiszą hasło aktualnie obowiązujące normy emisji spalin i przejrzą otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 7 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz