Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są podstawowe rodzaje i odmiany włoskiej mozzarelli

autor ZSO
24 views

+Tekst Sponsorowany+

Wielbiciele kuchni włoskiej nie wyobrażają sobie jej raczej bez wyśmienitej mozzarelli która będzie pochodzić z tego właśnie kraju. Ten gatunek sera można spotkać w praktycznie każdym sklepie, lecz z reguły to będą mniej lub bardziej udane podróbki. Tak zwana mozzarella produkowana jest przez wiele firm, niektórym się to nawet nieźle udaje, ale jedynie prawdziwa mozzarella włoska smakować będzie tak jak należy. Stanowi ona nieodłączny składnik każdej pizzy, często dodaje się też ją do innych gorących dań czy sałatek. Większość z nas kojarzy ją przede wszystkim z postaci niewielkich, lekko spłaszczonych kulek znajdujących się w woreczku z zalewą. Ten rodzaj sera ma delikatny smak i konsystencję, najczęściej posiada śnieżnobiały kolor. Jeśli będzie miał dobrą jakość, to podczas rozrywania będą się pojawiać bardzo charakterystyczne postrzępienia.

Oferowaną w sklepach mozzarellę produkuje się przede wszystkim z mleka krowiego, ale we Włoszech także się do tego wykorzystuje mleko bawolic. Aktualnie ta odmiana sera nazywa się mozzarella buffala i cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Niewiele osób wie jednak, że zaczęto go wytwarzać już w dwunastym wieku, tyle że w którymś momencie przestano go cenić. Ze względu na sporo większą zawartość tłuszczów w mleku bawolic ta właśnie mozzarella ma charakterystyczny, trochę kwaśny posmak, a równocześnie jest bogata w rozmaite odżywcze składniki.

Mozzarelle robione z krowiego mleka oferowane są też we Włoszech w kilku innych odmianach. Według sporej ilości ludzi bardzo smaczna jest mozzarella burrata. Na etapie produkcji tworzy się w kulce niedużą kieszonkę, do jakiej wlewa się śmietankę. Na zewnątrz ten rodzaj sera wygląda dokładnie tak samo co klasyczny, ale po przekrojeniu będzie się z niego wylewać płynna zawartość. W związku z tym że jego smak jest maślany i łagodny, to właśnie stąd pochodzi jego nazwa. Jednak najbardziej ceniona pośród miłośników kuchni włoskiej jest mozzarella fior di latte. Wytwarzana jest ręcznie przez lokalnych rzemieślników, według przepisów pochodzących sprzed wielu lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz