Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie sprawy formalne spełnić trzeba montując klimatyzację w bloku

autor ZSO
52 views

Upały w lecie coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom naszego kraju. W okresie wakacji temperatura niejednokrotnie przez dłuższy okres czasu przekracza trzydzieści stopni, przez co każdy szuka jakiegoś chłodu. Największy problem mają z tym mieszkańcy bloków, zwłaszcza od południowej strony. W ostatnich czasach decydują się oni jednak coraz częściej na zamontowanie układu klimatyzacji, chociaż nie zawsze będzie to prostą rzeczą. Ze względu na to, że bloki są zarządzane przez spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe, to nie zawsze dostanie się zgodę na montaż takiej instalacji. Jednak nawet wówczas są opcje na rozwiązanie tego typu, przykładowo instalując klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wtedy zgody wiążące się z przykręcaniem zewnętrznej jednostki na ścianie potrzebne nie będą, lecz należy zadbać o systematyczne pozbywanie się skroplonej wody. Tak więc klimatyzacja do mieszkania 50m2 to dobre rozwiązanie do instalacji w budynkach wielorodzinnych, zwłaszcza że na rynku jest dostępnych wiele nadających się do tego celu urządzeń. Różnią się one zakresem funkcjonalności, parametrami oraz rzecz jasna ceną montaż, z tego też powodu trzeba odpowiednio dobrać potrzebne podzespoły. W pierwszej kolejności znaczenie ma moc, jaka zależy głównie od powierzchni do chłodzenia. Jeżeli ona nie przekroczy 40 m2, to bez problemów powinien wystarczyć zestaw mający moc 3.5 KW, przy większych mieszkaniach będą też potrzebne trochę mocniejsze urządzenia.

Pasuje także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności, jakie mocno mogą zwiększyć wygodę użytkowania klimatyzacji, ale wpływają również na końcową cenę. Podstawowy zestaw można już kupić za około trzy tysiące, do tego trzeba doliczyć jeszcze montaż. Dobrym pomysłem jest zrobienie wszystkiego zimą, wówczas można liczyć na rabaty i szybką realizację. Jeżeli ktoś się nie zna na tym, to raczej samemu będzie mu ciężko wykonać takie prace, tak więc warto zatrudnić do tego wyspecjalizowaną firmę, na przykład taką jak cold-man.pl, jaka w razie konieczności również doradzi w wybraniu najodpowiedniejszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz