Jakim sposobem przyjemnie oraz aktywnie poświęcić czas na wczasy?

autor ZSO
9 views

Dźwirzyno jest nieogromna miejscowością nad Bałtykiem, położona około 10 km od Kołobrzegu. Jest to niewielka, ale o wielowiekowej tradycji miejscowość. Jej zalążki dosięgają XIII wieku, funkcjonowała w pierwszej kolejności jako wieś przyklasztorna, a potem jako osadza rybacka. Współczesne Dźwirzyno to typowa miejscowość letniskowa, gwarantująca turystom liczne atrakcje.

Odnajdziemy tam rozbudowaną bazę hotelowo – noclegową (ogromnej klasy hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe, mnogie pola kempingowe oraz domki wczasowe). Tu spędzone tylko wakacje nad morzem gwarantuje niezatarty nastrój, pierwszorzędne, piaszczyste plaże, korzystanie z przystani jachtowej oraz windsurfingowej. Miejscowość ta jest położona w specyficzny sposób: pomiędzy morzem a jeziorem Resko Przymorskie. To naturalnie dzięki temu turyści tutaj zamieszkujący mają niezmiernie dużo możliwości spędzania wolnego czasu: kąpiele morskie, praktykowanie sportów wodnych, wędkowanie, obserwacja przyrody, kąpiel oraz opalanie się.

Rozciągają się tu zachwycające wydmy, piach jest biały, nadzwyczaj błogi w dotyku. Wybrzeża o gigantycznej wielkości. Biegnie tam także międzynarodowy szlak rowerowy. Jeśli chcesz jechać na kemping, zobacz akcesoria do przyczepy kempingowej. W województwie zachodniopomorskim jedną z najbardziej atrakcyjnych miejscowości morskich w typowo krajoznawczym klimacie są to Międzyzdroje. Organizując nasze ferie nad morzem warto zawitać do tej miejscowości, znanej między innymi z organizowanych tutaj corocznie festiwali, w tym Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd, legendarnego też pod tytułem: Europejski Festiwal Gwiazd.

Miejscowość leży na wyspie Wolin, oddalone jest od Świnoujścia o 13 km. W ciągu 1 godziny mamy prawo dojechać stamtąd do Szczecina. Bardzo w pobliżu jest to Solińskiego Parku Narodowego – miejsca wartego odwiedzenia w czasie spędzania wczasów nad morzem. Interesująca niezmiernie jest historia tego kurortu, sięgająca aż XII wieku. Współczesne Międzyzdroje przyciągają podróżników spędzających odpoczynek nad morzem wieloma atrakcjami. Do z większym natężeniem renomowanych miejscowych atrakcji należy atrakcyjna Aleja Gwiazd, gdzie znajdują się odciski rąk artystów, postaci z show biznesu.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz