Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kto i w jakiej formie może skorzystać z unijnych pożyczek

autor ZSO
7 views

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej rozpocząć się okres naprawdę dużych inwestycji, który trwa do dzisiejszego dnia. Bardzo duży wpływ miały na to najróżniejsze pożyczki i dofinansowania, z których w szerokim zakresie mogły korzystać firmy różnej wielkości. Tego typu wsparcie unijne bez przerwy jest dostępne, gdyż co chwilę pojawiają się nowe programy, przeznaczone na wsparcie gospodarek członkowskich państw. W szczególności dużą popularnością się cieszą rozmaite kredyty, które są udzielane na bardzo atrakcyjnych warunkach. Ich oprocentowanie z reguły jest na niskim poziomie, a czasami nie ma go wręcz, podobnie jest z wysokością prowizji za udzielenie, a poza tym nie trzeba posiadać wkładu własnego. Wszystko to powoduje, że wielu właścicieli firm korzysta chętnie z tego typu środków, pozwalających im na nowe inwestycje i rozwój firmy. Taka pożyczka unijna przeznaczona być może na szereg różnych celów.

Często to będą kredyty płynnościowe, obrotowe i inwestycyjne, ale można też spróbować wziąć na zakup nieruchomości czy ekologiczną. Ważne jest to, aby cel wskazany przez przedsiębiorcę mógł się wpisać w założenia konkretnego projektu, bo w przeciwnym wypadku mogą być kłopoty z otrzymaniem środków. Aktualnie takie pożyczki są udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz współpracujące z nim instytucje finansowe, na przykład banki czy fundusze. Wszelkie formalne sprawy należy zacząć od złożenia wniosku o dofinansowanie. Od tego, jak on zostanie wypełniony zależy bardzo dużo, dlatego jeżeli ktoś się nie czuje na siłach, to poprosić może kogoś o pomoc. Podczas wypełniania wniosku o kredyt podać należy dokładnie, na co kredyt unijny dla firm zostanie wykorzystany, i w jakim terminie planuje się to zrobić. Jeśli przedstawiony wniosek przejdzie całą procedurę weryfikacji i uzyska akceptację, to dalszym etapem będzie podpisanie umowy z udzielającą pożyczki instytucją finansową. A później pozostaje jedynie czekać na wpłynięcie środków na konto i można startować z inwestycją.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz