Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu po kąpieli czasami swędzi skóra

autor ZSO
6 views

Wyjście spod prysznica czy z wanny dla niejednej osoby będzie nieco stresującą czynnością. A mianowicie z tego powodu, że po kąpieli swędzi je mocno skóra. Jak można zauważyć, przypadłość ta jest dość często spotykana, i może mieć dużo powodów, zarówno dermatologicznych czy alergicznych, jak w części przypadków nawet nowotworowych. Dlatego też z pewnością nie można lekceważyć sobie tego, szczególnie jeśli to ma miejsce dłuższy okres czasu, a jednocześnie stosowane środki łagodzące nie pomagają. Czasami będzie też konieczne udanie się do jakiegoś lekarza, który zleci niezbędne badania, i na ich podstawie spróbuje ustalić co się dzieje. Niejednokrotnie na swędzenie skarżą się osoby, które mają przesuszoną skórę. Jeśli chodzi o nich woda podczas kąpieli faktycznie trochę nawilży, lecz potem, jak już wyschnie wszystko, to problem powróci.

Bardzo pomocne w takim przypadku będzie stosowanie dobrych środków do kąpieli, które w swoim składzie zawierają substancje nawilżające. Podobny efekt będzie w przypadku, kiedy woda będzie zbyt chlorowana lub za twarda, wtedy także może się pojawić mało przyjemne uczucie swędzenia. Należy unikać zbyt wysokiej temperatury przy kąpieli, ponieważ przyczynia się ona do wysuszania, a jednocześnie pobudza pracę łojowych gruczołów. Co interesujące, swędzenie spowodować też może nadmierne dbanie o swoją higienę. Jeżeli ktoś często się myje, dodatkowo używając do tego gąbki czy rękawicy, to spowodować to może nieprzyjemne podrażnienie naskórka i utworzenie się wysypki czy zaczerwienienia.

Niejednokrotnie powodem kłopotów ze swędzeniem są różnego rodzaju uczulenia na stosowane środki i preparaty. Jeśli zauważy się coś takiego, to należy zrezygnować ze stosowania podrażniających kosmetyków, a w ich miejsce użyć jakiś nie uczulających i delikatnych. Takiego swędzenia nie należy lekceważyć, gdyż niekiedy może to być też skutkiem niewydolności nerek, zapalenia wątroby czy nawet nowotworów. A jeśli ktoś się będzie chciał czegoś więcej dowiedzieć na ten temat, to może zajrzeć na stronę poradnikkosmetyczny.pl/dlaczego-po-prysznicu-pojawia-sie-swedzenie-skory/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz