Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najważniejsze zasady kupowania nieruchomości w Chorwacji

autor ZSO
51 views

Chorwacja to jedno z najpopularniejszych miejsc, w jakich Polacy spędzają swoje urlopy. Kusi wspaniałą aurą, błękitną wodą i pysznym jedzeniem. Jest więc zrozumiałe że każdego lata odwiedzają ją setki tysięcy turystów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez dużo osób uważana jest ona za mały raj na ziemi, a dodatkowym jej plusem jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Dlatego też całkowicie zrozumiały jest fakt, że sporo osób planuje kupno tam nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze z wielu powodów będzie opłacalna, i dlatego też domy i apartamenty w tym kraju cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. To wpływa rzecz jasna na poziom ich cen, nie należy się raczej spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc na takim zakupie nie powinno się stracić, a zapewne przez następne lata całkowita wartość apartamentu czy domu będzie szła w górę. Kolejną istotną rzeczą będzie to, że nieruchomość którą się kupi będzie można wynajmować turystom.

Sezon w Chorwacji trwa znacznie dłużej niż u nas, tak więc na dobry zarobek można będzie liczyć przez kilka miesięcy w roku. Duże znaczenie będzie miała oczywiście lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane na wybrzeżu, lecz z kolei też przy nich można będzie liczyć na największe zyski z wynajmowania. Ceny chorwackich domów są uzależnione od wielu czynników. Z pewnością lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to nie tylko wspomnianej już odległość od wybrzeża, lecz również rejonu kraju. Trzeba też mieć na uwadze gospodarczą sytuację i kurs EURO, a także to, czy obiekt pochodził będzie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Ze względu na nieco skomplikowane przepisy na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiej transakcji przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. Za takie pośrednictwo będzie trzeba zapłacić parę procent wartości transakcji, ale agencja wówczas się zajmie wszystkimi sprawami. Sporo tego typu pośredników funkcjonuje również w Polsce, można ich na przykład znaleźć po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła Honeste Real Estate.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz