Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Praca w Holandii – jak właściwie rozliczyć wszystkie podatki

autor ZSO
76 views

Holandia to jeden z najbardziej popularnych krajów, w których pracują Polacy. Jest do niej szybki i łatwy dojazd, a wysoki poziom zarobków sprawia, że niejednokrotnie wyjeżdżają tam pełne rodziny. Jednak jeśli znalazło się zatrudnienie tam w pełni legalnie, to pamiętać trzeba o tym, żeby prawidłowo się rozliczyć w obu urzędach skarbowych, to znaczy holenderskim i polskim. Nasze przepisy podatkowe są bowiem tak skonstruowane, że w dużej części przypadków rozliczenia będą dwa. Dotyczy to przede wszystkim osób posiadających rezydencję w Polsce.

Pod tym hasłem ukryte jest przebywanie na terenie naszego kraju przynajmniej 183 dni na rok, lub posiadanie tutaj centrum osobistych interesów. O tym ostatnim aspekcie wiele osób zapomina, bo im się wydaje że jeżeli pracują w Holandii przez cały rok, to nie obowiązuje ich ten przepis. Tak więc widać od razu że rozliczenia podatku holandia to nie jest wcale łatwa i prosta sprawa, i trzeba się dobrze w tym wszystkim orientować żeby nie popełnić jakiegoś błędu. Z reguły tak to wygląda, że w pierwszej kolejności zatrudniony rozlicza się w holenderskim urzędzie skarbowym, później w polskim, a w międzyczasie wystąpić może o zwrot podatku.

Tak więc ostatecznie podatek w Holandii zostanie zwrócony, lecz może to trwać nawet kilkanaście miesięcy. Jeżeli ktoś podejmie się wyzwania, to całością rozliczenia zająć się może samemu, choć od razu należy powiedzieć, że wymaga to zdobycia pewnej wiedzy. Inną możliwością będzie jakieś dobre biuro podatkowe holandia, które zajmie się wszystkim. Wystarczy dostarczyć do niego komplet dokumentów otrzymanych od holenderskiego pracodawcy, aby mieć wszystko policzone.

Dużym plusem współpracowania z takim biurem będzie to, że pracujące w nim osoby znają bardzo dobrze wszystkie niuanse przepisów, i są w stanie znaleźć najlepsze rozwiązania. Tak naprawdę zatrudnienie biura jest bardzo opłacalne, jeżeli się spoglądnie na księgowy holandia cennik, to aż tak dużo do zapłacenia nie będzie, a odpadnie wiele pracy przy wypełnianiu dokumentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 9 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz