Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie plusy i minusy posiadają przyczepy kempingowe

autor ZSO
12 views

Ostatnie lata znacznie zmieniły sposób odpoczynku wielu osób. Zamiast zorganizowanych wyjazdów takie osoby wolą jednak znacznie większą elastyczność i swobodę, jadąc w podróż kamperem albo przyczepą kempingową. O ile przy kamperach sporym ograniczeniem jest ich cena, to przy przyczepach sytuacja wygląda trochę inaczej. Za nowego kampera trzeba zapłacić przynajmniej kilkaset tysięcy złotych, z rynku wtórnego będą tańsze lecz z kolei w takim przypadku liczyć się trzeba z kosztami ewentualnych napraw. Całkowicie odmiennie sytuacja wygląda jeśli chodzi o przyczepy kempingowe nowe, ceny ich zakupu są znacznie mniejsze, a jeśli byłaby potrzeba remontu używanej, to także sporo mniej się za to zapłaci.

Kolejną dużą zaletą, jaką mają takie przyczepy, jest więcej elastyczności w podróży. Oczywiście jest wiadome, że do holowania ich trzeba posiadać pojazd z odpowiednią mocą, bowiem te pojazdy trochę jednak ważą. Ale dopuszczalne prędkości na ulicach są podobne, a jednak podróż z naczepą jest wygodniejsza, jeśli chce się jeszcze pozwiedzać najbliższą okolicę. Taka przyczepa kempingowa nowa może bowiem pozostać na biwaku czy parkingu, a odpiętym samochodem da się robić dłuższe i krótsze wycieczki. Kamper nie ma już takiej elastyczności, a ze względu na swoje gabaryty i ograniczenia nie w każde miejsce da się nim dojechać. Jeżeli ktoś się martwi o wygodę i komfort, to aktualnie żadnych podstaw ku temu nie ma.

Oczywiście pośród modeli używanych można też znaleźć leciwe sprzed kilku dekad, ale jest dostępnych jest również dużo wersji naprawdę nowoczesnych. W niektórych egzemplarzach można nawet spotkać klimatyzację, telewizor czy tapicerkę ze skóry, dzięki czemu podróż będzie przebiegać w dużej wygodzie. Jeżeli jednak ktoś planuje kupić tego typu przyczepę, to pamiętać powinien o kilku istotnych rzeczach. W ostatnich czasach sprzedaż przyczep kempingowych zwiększyła się mocno, dlatego też liczyć się trzeba z koniecznością czekania na zrobienie nawet paru miesięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz