Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać przy panelach podłogowych

autor ZSO
69 views

Dobrze dobrane i ułożone panele Kalisz bez problemów mogą wytrzymać wiele lat codziennej eksploatacji. Jednak po pierwsze trzeba je odpowiednio wybrać, czyli przy zakupie zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych kwestii. Lecz równie istotny jest ich właściwy montaż, ponieważ nawet najdroższy panel nie zda egzaminu, jeśli ktoś swojej pracy nie wykona jak należy.

Układanie paneli należy zacząć od bardzo dokładnego wyrównania posadzki. Część z takich nierówności zniwelować można przy pomocy podkładów w różnych grubościach, lecz przy nieco większych niezbędne może być zrobienie wylewki samopoziomującej. Wyrównane podłoże musi dobrze wyschnąć, bo w przeciwnym wypadku panele Kalisz mogą zawilgotnieć i się uszkodzić. Lecz nawet na suchą posadzkę należy położyć folię izolacyjną, która ochroni przed nadmiarem wilgoci. Kolejną warstwą do położenia jest specjalny podkład. Ma on za zadanie wygłuszyć podłogę, ale też zapewnić odpowiednią jej elastyczność.

Współcześnie oferowane panele Ostrzeszów posiadają przeważnie montaż na klik, nie trzeba ich kleić i dociągać pasami. Ale i tak po położeniu kolejnego pasa trzeba je dobić do siebie porządnie, żeby wyeliminować wszelkie szczeliny. Podczas docinania pamiętać należy o tym, żeby przy ścianach pozostawić kilkumilimetrowy odstęp. Panelowa podłoga powiem cały czas pracuje, i jeżeli się tego nie zrobi, to mogą się pojawić wybrzuszenia. Wprawny fachowiec jeden pokój bez problemów zrobi w kilka godzin, i praktycznie od razu można po podłodze chodzić czy ustawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 7 times, 1 visits today)

Warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz